English | Deutsch | Français | Italiano | Español | Dansk | Svenska | فارسی


تکذیبیه احمد باطبی در خصوص خبر منتشره در روزنامه ایران / ادوار نیوز
[سیاسی] در پی انتشار خبری در ستون "دیگه چه خبر" روزنامه ایران در خصوص همکاری احمد باطبی و برخی دیگر از فعالان سیاسی با امیرعباس فخرآور و رضا پهلوی، احمد باطبی مهمترین زندانی سیاسی حادثه کوی دانشگاه تهران تکذیبیه خطاب به روزنامه ایران منتشر ساخته است در این تکذیبیه که نسخه ای از آن در اختیار ادوارنیوز قرار گرفته است آمده...

ادوارنیوز: در پی انتشار خبری در ستون "دیگه چه خبر" روزنامه ایران در خصوص همکاری احمد باطبی و برخی دیگر از فعالان سیاسی با امیرعباس فخرآور و رضا پهلوی، احمد باطبی مهمترین زندانی سیاسی حادثه کوی دانشگاه تهران تکذیبیه خطاب به روزنامه ایران منتشر ساخته است در این تکذیبیه که نسخه ای از آن در اختیار ادوارنیوز قرار گرفته است آمده:

روزنامه محترم ايران
سلام عليكم
شما در تاريخ سه شنبه دوازدهم تيرماه در بخش ديگه چه خبر مطلبي را با عنوان (گفتگو با رضا پهلوي در باره مسايل جوانان ايران ! ) درج نموده ايد كه بخشي از اين خبر مربوط به من ميشود . لذا اين توضيح براي روشن شدن موضوع و درج در همان صفحه و همان ستون ( بدون سانسور و حذف و اضافه ) به حضورتان ارسال ميگردد.

درخصوص مطلب منتشره در روزنامه دولتي ايران مورخ دوازدهم تيرماه هزاروسيصد هشتاد وشش - صفحه سوم ‏ - ستون ديگه چه خبر . لازم به توضيح است كه اينجانب احمد باطبي ادعاي روزنامه ايران را در خصوص هم فكري با ( عباس فخرآور ) ‏ قوياَ رد ميكنم و با با تاكيد بر مواضع ام اعلام ميدارم كه به عنوان يك نيروي ملي وبا اعتقاد به اصول دمكراسي و حقوق بشر و آرمانها و خط مشي ( مصدق كبير ) . هميشه تلاش بر حفظ و حراست منافع ملي . استقلال و پاسداري از فرهنگ و تارخ كشور عزيزمان داشتم و تا به امروز ذره اي از اين اعتقادات عدول نكردام .

حفظ منافع ملت وتماميت ارضي هميشه براي من اولويت اول زندگي تلقي شده است . در طول سالها فعاليت سياسي اجتماعي ام هيچ هدفي به غير از سربلندي كشور و سعادت ملت در ذهن نداشتم
واگر غير زا اين ميبود مانند بسياري ديگر كه گزينه مهاجرت انتخاب نموده اند از بيشمار فرصت خروج از ايران استفاده مي نموده تا دست كم آزادي و رشد وترقي فردي ام در جايي ديگر تضمين كنم .

تحقيقات نهادهاي امنيتي و هم شكل زندگي كنوني ام گواه اين موضوع است كه پول هاي كلان هيچ جريان فكري و سياسي نتوانسته كه من را به اجاره خودش در بياورد .

هرگز شرف نداده ايم به سفره رنگين/ دست تهي و بي خانماني گواه ماست

احمد باطبی همچنین بر متن توضیحیه ای که در سال گذشته در خصوص ادعاهای امیر عباس فخر آور منتشر ساخته بود تاکید کرده است:


اخیرا آقای امیرعباس فخرآور که به تازگی از ایران خارج شده و در رسانه های مختلف خود را به عنوان یکی از رهبران جنبش دانشجویی خواند ه و در کنار ادعاهای نادرست ، خود را دارای رابطه سیاسی ویژه با اینجانب و سایر فعالان سیاسی و کوشندگان دموکراسی و حقوق بشر معرفی می کند لذا جهت روشنگری پیرامون مطالب مطرح شده ، ذکر برخی نکات را ضروری می دانم.


اینجانب در طول مدت فعالیت سیاسی و سالهای زندان با بسیاری از زندانیان و فعالان سیاسی دارای مناسبات سیاسی و روابط انسانی و دوستانه بوده ام.این افراد متعلق به گروههای فکری و سیاسی مختلف بوده اند.آقای امیرعباس فخرآور نیز جزئی از این گروه وسیع بوده و شبهه های ایجاد شده مبنی بر داشتن رابطه ویژه سیاسی با اینجانب و هم سو بودن مواضع سیاسی من با ایشان کذب و غیر واقع است و رابطه من با ایشان در آن زمان صرفا رابطه ای انسانی بو ده و لا غیر.


در عین حال ذکر نکته ای دوستانه را خطاب به ایشان ضروری می بینم و آن اینکه فرایند کسب وجهه سیاسی اجتماعی در یک جامعه روندی مشخص و زمان بر است و تنها کسانی می توانند مدعی داشتن مرجعیت اجتماعی و تاثیرگذاری در تلاش شهروندان یک جامعه برای دستیابی به سعادت جمعی باشند که اولا دارای چارچوب فکری مشخص و روشن وسابقه سیاسی شفاف باشند . ثانیاَ پایگاه مشخص اجتماعی داشته باشند. تلاش برای رشد بادکنکی و دوپینگ سیاسی از طریق طرح ادعاهای خلاف واقع و تراشیدن سابقه آنچنانی برای خود با ادعای رهبری جنبش دانشجویی ممکن است در کوتاه مدت سودی برای فرد مدعی به همراه بیاورد اما نگاه تیزبین جریانات سیاسی اجتماعی و شهروندان در نهایت قضاوت درست و بیرحمانه ای نسبت به این ادعاها خواهند داشت .و کلا م آخر آنکه رفتارهای نسنجیده هیچ فردی برای کسب اعتبار شخصی از کنار تلاش های صادقانه فعالان مدنی ایران از دیگاه مردم پنهان نخواهد ماند

ــــــــــــــــــ
http://www.iran-newspaper.com/1386/860412/html/internal.htm

گفت و گو با رضا پهلوى درباره مسائل جوانان ايران!

خبر رسيده كه اميرعباس فخرآور، عضو كنفدراسيون دانشجويان ايران و از اعضاى گروهك هاى ضد انقلاب خارج نشين ماجراى گفت و گوى تلفنى و ارتباط شمارى از همفكران خود با رضا پهلوى را فاش كرده است. وى گفته: دى ماه ۸۱ وقتى براى نوشتن مرامنامه جنبش آزادى ايران و جنبش مستقل دانشجويى همراه ارژنگ داوودى و احمد باطبى، على افشارى و حسين باستانى به مازندران رفته بوديم، من و احمد و بعضى دوستان ديگر كه مى دونم نمى خواهند نامشان فاش شود، براى نخستين بار با رضا پهلوى تلفنى صحبت كرديم و من پيشنهاد كردم كه نامه اى از مسائل جوانان ايران بنويسيم و وى در كنفرانس مطبوعاتى اين نوشته را بخواند. فخرآور افزوده: احمد باطبى خواست امضاى او هم پاى نامه باشد، ايمان سميع زاده (سخنگوى جنبش) هم نامه را امضا كرد و رضا پهلوى نيز در انعكاس اين نامه عالى عمل كرد. وى گفته: همچنين در مراسم تقدير از بنده به مناسبت بزرگداشت روز جهانى نويسنده زندانى، اين نامه توسط انجمن جهانى قلم براى بررسى آثار من منتشر شد كه بخش بزرگى از اين افتخار! به خاطر زحمات دوستانم در انعكاس اين نامه بود. فخرآور افزوده: حال اكثر جمع آن روز در خارج از ايران هستيم و توانسته ايم براى مقابله با نظام ايران بودجه هاى خوبى از غرب و آمريكا بگيريم.

اضافه شده توسط مینو | ۲۳:۰۵ ۸۶/۴/۱۲


ارسال نظر برای تمامی بازديدکنندگان، بدون ثبت نام آزاد است.
نام:
ايميل يا آدرس وبلاگ: (لطفاً فقط يکی را وارد کنيد)
شکلک: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying biggrin blink ninja unsure 
پيام:
مشخصات من را نگه دار | مشخصات من را از یاد ببر