English | Deutsch | Français | Italiano | Español | Dansk | Svenska | فارسی


جلسه ناگهاني سران نظام/ روز
[ایران] همزمان با قطعی شدن حرکت ناوهواپيمابر هسته ای آيزنهاور به سمت آب های ايران، دیشب در دعوتی ناگهانی مديران کلیدی نظام به محل اقامت آيت الله خامنه ای فراخوانده شدند و بعد از صرف افطار پیرامون سه موضوع حرکت ناو آيزنهاور، پرونده هسته ای و اختلافات داخلی در آستانه مجلس خبرگان گفتگو کردند.

همزمان با قطعی شدن حرکت ناوهواپيمابر هسته ای آيزنهاور به سمت آب های ايران، دیشب در دعوتی ناگهانی مديران کلیدی نظام به محل اقامت آيت الله خامنه ای فراخوانده شدند و بعد از صرف افطار پیرامون سه موضوع حرکت ناو آيزنهاور، پرونده هسته ای و اختلافات داخلی در آستانه مجلس خبرگان گفتگو کردند.

در اين جلسه که علاوه بر روسای قوا و مجمع تشخيص مصلحت نظام و شورای نگهبان، حسن خمينی، مشاوران آيت الله خامنه ای، اعضای مجمع تشخيص مصلحت نظام و عده ای از وزيران سابق هم در آن شرکت داشته اند، به دعوت رهبر ابتدا هاشمی رفسنجانی و به دنبال وی رييس جمهور، رييس قوه قضاييه و رييس مجلس سخن گفته اند و سپس آيت الله خامنه ای به تقصيل موقعيت حساس فعلی کشور را تشريح کرده و خواستار آن شده که همدلی و اتحاد خود را حفظ کنند و از هر نوع سخن علنی که به اختلافات دامن زند پرهيز کنند. يک خبر غيررسمی حکايت دارد که در اين جلسه رهبر جمهوری اسلامی گفته است انتخابات مجلس خبرگان و شوراها موهبتی است که در اين زمان صورت می گيرد تا دشمن بتواند از شور و هيجان مردم پی به خطرات دشمنی با ايران ببرد.

در اين ديدار از جمله دکتر فيروزآبادی رييس ستاد نيروهای مسلح هم سخن گفته و فرماندهان نيروها در ارتش و سپاه پاسداران هم شرکت داشته اند.

خبر حرکت ناوهواپیمابر اتمی آمريکا به سوی آب های خليج فارس را مدت ها قبل منابع نزديک به دولت آمريکا افشا کرده بودند اما سرانجام هفته گذشته [دوم اکتبر برابر با دهم مهر] حرکت خود را آغاز کرد و بنا به گفته ها پس از نوزده روز سفر دريائی، در آخرين روزهای مهر به کنار آب های ايران خواهد رسيد.

در خبرها آمده که دومين ناوگان مين ياب آمريکا هم همزمان با آيزنهاور در دهانه تنگه هرمز خواهد بود.


از سوی ديگر خبر می رسد که ناوهواپيمابر اينترپرايز نيز که بعد از دو سال حضور در دريای عمان مدتی است که به پايگاه خود بازگشته در حال بازگشت به منطقه است تا به جمع ناوگان موجود و در حال اعزام اضافه شود. اين همان ناوی است که آغاز گر حملات موشکی به افغانستان بود و حملات موشکی را تا جائی ادامه داد که حکومت طالبان متلاشی شد. سايت نزديک به سپاه پاسداران نوشته اگر اعزام اينترپرايز جدی باشد می توان گفت طرح های جدی در حال اجراست.
سايت بازتاب که عده ای از اعضای سابق سپاه پاسداران گرداننده آن هستند از قول منابع نظامی نوشته آرايش نيروهای دريائی در اطراف ايران برای حمله هوائی به تجهيزات هسته ای، مناطق نظامی، سيستم کنترل و فرماندهی در کشورست.

همين سايت تهديد کرده است که اين حركت آمريکا مي‌تواند باعث ايجاد موجي از خشونت‌هاي نظامي در عراق، عربستان، كويت و ديگر نقاط عليه نيروهاي آمريكايي و خطوط لوله گازي و نفتي و وسايل حمل‌ونقل آنها شود. همچنين حركات ديگري مانند مين‌گذاري تنگه هرمز و افزايش قيمت جهاني نفت، ممكن است رخ دهد.

فرماندهان سابق سپاه در بازتاب نوشته اند چنين جنگي، يك ديوانگي واقعي است و طرح‌ها پشت سر هم توسط ژنرال‌هايي كه تنها به نفر اول مملكت وفادارند نه قانون اساسي، تصويب مي‌شوند.

خبرگزاری های رسمی تنها خبری که از جلسه دیروز عصر مخابره کرده اند، گزارش کوتاهی است به اين شرح : "حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب، عصر امروز در ديدار سران سه قوه، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و مسئولان و كارگزاران نظام، ماه رمضان را بهار پربركت رشد و تعالي انسان خواندند و با تأكيد بر وحدت و پايداري مؤمنانه به عنوان تنها راه پيروزي و سعادت، مسئولان، آحاد مردم و گروههاي سياسي اجتماعي رابه احساس تكليف در برابر انتخابات بسيار مهم مجلس خبرگان و شوراهاي اسلامي فراخواندند."اضافه شده توسط مرد پیر | ۲:۰۷ ۸۵/۷/۱۹


ارسال نظر برای تمامی بازديدکنندگان، بدون ثبت نام آزاد است.
نام:
ايميل يا آدرس وبلاگ: (لطفاً فقط يکی را وارد کنيد)
شکلک: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying biggrin blink ninja unsure 
پيام:
مشخصات من را نگه دار | مشخصات من را از یاد ببر